Description
Striking diamond-cut texture envelops this stylish women's hollow bangle bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7-inch bangle bracelet secures in place with a tongue clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Tongue |
| Bracelet Chain Type | Fashion |
| Bracelet Width | 7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 7 mm |
| Height | 6.43 mm |
| Clasp Type | Tongue |
| Chain Type | Fashion |
Recommended Products
- THE LEO First Light Diamond Bracelet 2-1/2 ct tw Round 14K White Gold xF1zKUrN
- $6,999.99 $98.50
Save: 99% off
- Diamond-Cut Valentine Bracelet 14K White Gold 7.5" 8sEgUuBV
- $259.99 $95.50
Save: 63% off
- LOVE" Curb Bracelet 14K Yellow Gold 6.6" Adj. Bf8fbIdg
- $599.99 $98.50
Save: 84% off
- Butterfly Anklet 1/20 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold 8x0tJ66r
- $699.99 $91.00
Save: 87% off
- John Hardy Natural Onyx & Natural Hematite Men's Bracelet Sterling Silver 7.76" XlMSgnNc
- $495.00 $98.00
Save: 80% off
- Men's Black Diamond Tennis Bracelet 1-1/3 ct tw Round 10K Yellow Gold LSBUtdYK
- $3,799.99 $90.00
Save: 98% off
- John Hardy Legends Naga 6MM Station Bracelet in Silver and 18K Gold, Large xFuEh0EH
- $1,650.00 $98.50
Save: 94% off
- Mariner Chain Anklet 14K Yellow Gold KGvahHBJ
- $649.99 $90.50
Save: 86% off














