Description
This graceful 14K white gold rope chain anklet beautifully displays a heart. The anklet, 10 inches in length with a lobster clasp, is the perfect accent with strappy shoes.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Rope |
| Bracelet Width | 1 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 1 mm |
| Height | 2 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Black Diamond Accent Bracelet Black Enamel Sterling Silver 8" 7bp9ZjCI
- $253.00 $94.50
Save: 63% off
- John Hardy Legends Naga 5MM Station Bracelet in Silver and 18K Gold, Small Yy49OEgo
- $750.00 $95.00
Save: 87% off
- Wrapped Loop Bangle 14K Gold Accents Sterling Silver SVJfTuu3
- $299.99 $93.50
Save: 69% off
- Curb/Paperclip Bracelet 14K Yellow Gold 6" MUQpjYrW
- $699.99 $99.00
Save: 86% off
- Marco Dal Maso Men's Woven Green Leather Bracelet Sterling Silver 8" CrvF0aWX
- $190.00 $97.50
Save: 49% off
- Men's Link ID Bracelet 14K Yellow Gold 10.0mm 8" jrve2OAI
- $4,999.99 $91.00
Save: 98% off
- Marco Dal Maso Men's Green Leather Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" 572gmSAA
- $363.00 $93.50
Save: 74% off
- Woven Link Bracelet Sterling Silver vLY4XqGp
- $399.99 $96.00
Save: 76% off












