Description
Graceful infinity links brighten multiple stations in this dynamic women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 5.6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 5.6 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Men's Link Bracelet Black/Gold Ion-Plated Stainless Steel k9Lrus1K
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Wheat Chain Anklet 14K White Gold 10" dtSIMdUS
- $549.99 $93.00
Save: 83% off
- Diamond Infinity Bracelet 1/20 ct tw Round Sterling Silver/10K Yellow Gold ByNTGRlO
- $299.99 $97.50
Save: 67% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Large iIOKRv5c
- $995.00 $96.50
Save: 90% off
- Dragonfly Bracelet 14 Yellow Gold 7.5" UyTuB1x9
- $999.99 $97.50
Save: 90% off
- Diamond Bracelet 2 ct tw Round-cut 14K White Gold cdDOnMnv
- $4,499.99 $95.50
Save: 98% off
- Men's High-Polish Link Bracelet 14K Yellow Gold 8.25" WtnTaKtM
- $3,999.99 $95.50
Save: 98% off
- Personalized ID Bracelet Diamond Accents Sterling Silver 7.5" NCyVCITD
- $219.99 $98.00
Save: 55% off












