Description
Striking ultrafine links entwine along the length of this handsome men's bracelet from Marco Dal Maso. Fashioned in sterling silver, the 8-inch bracelet secures in place with a fancy clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Oxidized |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Fancy |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 2.4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 2.4 mm |
| Height | 4 mm |
| Clasp Type | Fancy |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Round 14K Yellow Gold 7.25" AMKpoQOq
- $4,999.99 $98.50
Save: 98% off
- John Hardy Pusher Bracelet Sterling Silver - Medium oNpO5krN
- $1,100.00 $98.50
Save: 91% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Reversible Bracelet, Silver, 18K Gold, Small Atb1yzPH
- $2,300.00 $96.50
Save: 96% off
- Polished Mesh Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" DwZRdmkf
- $1,699.99 $92.50
Save: 95% off
- Shoot for the Moon Diamond Bolo Bracelet St. Silver/10K Gold jirX7DwL
- $239.99 $93.00
Save: 61% off
- Shy Creation Diamond Pave Curb Bracelet 4 ct tw Round 14K Tri-Tone Gold 7" SC55010320 gZkaqmVa
- $9,990.00 $97.50
Save: 99% off
- Cultured Pearl Strand Bracelet 14K Yellow Gold 6Gw2SMUY
- $199.99 $97.50
Save: 51% off
- Square Curb Bracelet 14K Yellow Gold 8.75" 10MM Q3ax7XDs
- $5,350.00 $94.00
Save: 98% off













