Description
Dynamic box chains are clad in natural, black and yellow ion-plated stainless steel in this extraordinary men's necklace set. Fashioned in stainless steel, the 22-inch box chains secure in place with lobster clasps.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Setting Only | No |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | Tri-Tone |
| Metal Finish | Ion-Plated |
| Plating Colour | Black |
| Metal 2 Plating Colour | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 22 inches |
| Necklace Extender Length | null |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Box |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Width | 4 mm |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | J-BS6524-BSMU22 |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 4 mm |
| Height | 22 mm |
Recommended Products
- Link Chain Necklace Stainless Steel 22" Approx. 9mm CyO915br
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- Paper Clip Chain Necklace 18K Yellow Gold 20" 3.8mm g3wDKtal
- $3,299.99 $92.50
Save: 97% off
- Roman Numeral Bar Necklace Fw3hak4L
- $149.99 $93.00
Save: 38% off
- Men's Box Chain Necklace Gold Ion-Plated Stainless Steel 24" Ap9vH5kF
- $44.99 $35.99
Save: 20% off
- Faux Pave Mariner Chain Necklace 14K Yellow Gold 20" 5.1mm 08q48PLS
- $2,199.99 $95.50
Save: 96% off
- Men's Mariner Chain Necklace Sterling Silver 10.9mm 24" 33luL41k
- $599.99 $94.50
Save: 84% off
- Men's Foxtail Chain Black Ion-Plated Stainless Steel 4mm 30" ivIYg5d6
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Men's Franco Chain Necklace Stainless Steel 20" CWLco78k
- $34.99 $27.99
Save: 20% off














