Description
Bold high-polish curb links entwine around this distinctive necklace and matching curb bracelet in this stylish men's set. Fashioned in stainless steel, the chains secure in place with a lobster clasps.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Setting Only | No |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 22 inches |
| Necklace Extender Length | null |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 10 mm |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | J-BS5705/SS/BS |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 10 mm |
| Height | 22 mm |
Recommended Products
- Baby Bangle Bracelet Sterling Silver LgTbzUbs
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Paper Clip Chain Bracelet 14K White Gold 7.25" 0YYXS6iF
- $329.99 $92.50
Save: 72% off
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Reversible Bracelet, Silver, 18K, Dia, Small Di9w500I
- $3,400.00 $99.00
Save: 97% off
- University of Miami Leather Bracelet Sterling Silver 7" 5uMS8OmR
- $109.99 $87.99
Save: 20% off
- Link Bracelet 14K White Gold Gg1yt2Mn
- $799.99 $96.50
Save: 88% off
- Le Vian Diamond Bolo Bracelet 2-1/2 carat tw 14K Honey Gold FmWwzbVQ
- $6,499.99 $98.00
Save: 98% off
- Elephant Anklet Sterling Silver 9 Length iZUSk7Up
- $49.99 $39.99
Save: 20% off
- Kallati Diamond Bangle Bracelet 1-1/2 ct tw Round 14K White Gold o261Uxku
- $4,999.99 $98.00
Save: 98% off
















