Description
Dynamic wheat chains are clad in natural, black and yellow ion-plated stainless steel in this extraordinary men's necklace set. Fashioned in stainless steel, the 22 inch wheat chains secure in place with lobster clasps.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Setting Only | No |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | Tri-Tone |
| Metal Finish | Ion-Plated |
| Metal 2 Plating Type | Ion-Plated |
| Plating Colour | Black |
| Metal 2 Plating Colour | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 22 inches |
| Necklace Extender Length | null |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Wheat |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Width | 3 mm |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | J-BS5112-BSMU22 |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 3 mm |
| Height | 22 mm |
Recommended Products
- High-Polish Personalized Name Necklace Diamond Accents Sterling Silver/24K Rose Gold-Plating 18" fIuPyBdv
- $249.99 $93.00
Save: 63% off
- Flat Figaro Chain Necklace 14K Yellow Gold 22" 7.5mm 5dqOHtic
- $6,799.99 $93.00
Save: 99% off
- 1933 by Esquire Men's Foxtail Link Chain Necklace Sterling Silver/14K Yellow Gold rkIShFAh
- $399.00 $92.50
Save: 77% off
- Figaro Chain Necklace Sterling Silver 2.85MM nEoX0CPu
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- Diamond-Cut Rope Chain Necklace 14K Yellow Gold 24" 3.0mm tDaDJ92X
- $2,799.99 $95.50
Save: 97% off
- Men's Diamond Cut Cable Chain Necklace Sterling Silver 5.0mm 20" P7wlUFaR
- $199.99 $91.50
Save: 54% off
- 1933 by Esquire Men's Paperclip Necklace Sterling Silver/14K Yellow Gold-Plated 22" avzrDXHp
- $999.00 $95.50
Save: 90% off
- Reversible Omega Chain Necklace 14K Two-Tone Gold 18" 2.0mm ea7bZS2O
- $1,600.00 $91.00
Save: 94% off














