Description
Dynamic polished popcorn beads nestle around the entire circumference of this fashion-forward women's bracelet. Fashioned in white rhodium-plated sterling silver, the 7.5-inch popcorn chain secures in place with a magnetic clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Magnetic |
| Bracelet Chain Type | Popcorn |
| Bracelet Width | 4.8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 4.8 mm |
| Height | 4.8 mm |
| Clasp Type | Magnetic |
| Chain Type | Popcorn |
Recommended Products
- Diamond Bracelet 1/20 ct tw Round-cut Sterling Silver BxlUBVJj
- $189.99 $94.00
Save: 51% off
- Marco Dal Maso Men's Box Chain Bracelet Sterling Silver/18K Rose-Gold Plated 8" 11WuK9Nx
- $308.00 $93.50
Save: 70% off
- Diamond Bolo Bracelet 1/4 ct tw 14K Yellow Gold BDhH8PPr
- $1,299.99 $92.00
Save: 93% off
- Bead Bracelet Blue Enamel 14K Yellow Gold 7.5" 26PFmOcW
- $169.99 $98.00
Save: 42% off
- Italia D'Oro Oval Disk Bracelet Blue Enamel 14K Yellow Gold 8" h6Lm8KFf
- $379.99 $97.00
Save: 74% off
- Anchor Link Bracelet 14K Yellow Gold 6.5mm i00K0oO3
- $1,899.99 $98.00
Save: 95% off
- Ohio State University Anklet Sterling Silver 9" WhkdRd9W
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Men's High-Polish Link Bracelet 14K Yellow Gold 8" ir9MjkqT
- $3,499.99 $92.00
Save: 97% off












