Description
Dynamic high-polish beads punctuate the length of this vibrant triple-strand anklet. Fashioned in 14K two-tone gold, the adjustable 9-inch Spiga chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 6 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- Diamond Cuban Link Bracelet 1/2 ct tw Round Sterling Silver 8.5" XXcuybUC
- $849.99 $97.50
Save: 89% off
- Marco Dal Maso Men's Acies Thin Bangle Bracelet Black Enamel Sterling Silver 7" MDHkcw3s
- $443.00 $90.00
Save: 80% off
- John Hardy Bamboo Bracelet Sterling Silver Small WRw75wYN
- $1,395.00 $94.50
Save: 93% off
- Circle Bracelet 14K Rose Gold ImqvXxuY
- $249.99 $94.50
Save: 62% off
- Bolo Bracelet 1/8 ct tw Diamonds Sterling Silver/10K Gold Sq9wlAZI
- $449.99 $98.50
Save: 78% off
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Large SSZbR2Lv
- $750.00 $93.50
Save: 88% off
- Box Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" Jq9H3c9u
- $2,499.99 $93.00
Save: 96% off
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Silver, Small 6VFlLBb2
- $795.00 $96.00
Save: 88% off












