Description
Encircle your wrist with this bold and stylish 7.5-inch 14K white gold bangle bracelet. The 7.5mm wide bangle features a twisted design and secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Width | 6.2 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 6.2 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Box |
Recommended Products
- Shy Creation Diamond Tennis Bracelet 7/8 ct tw Round 14K Yellow Gold SC55002950 yGN69z4F
- $2,990.00 $98.00
Save: 97% off
- Fancy Diamond-cut San Marco Bracelet Sterling Silver egIDAZGq
- $229.99 $94.00
Save: 59% off
- Black Diamond Bracelet 1/6 ct tw Round Sterling Silver/10K Rose Gold sdWv2T2K
- $399.99 $91.50
Save: 77% off
- Le Vian Diamond Bangle Bracelet 1 ct tw Round 14K Strawberry Gold P3zTYoJb
- $3,009.99 $96.50
Save: 97% off
- Men's Bracelet Stainless Steel & Tungsten 8.75" Length BTqlEPnQ
- $179.99 $94.00
Save: 48% off
- Diamond Infinity Bolo Bracelet 1/10 ct tw Round Sterling Silver Irryonjn
- $199.99 $93.00
Save: 53% off
- Paperclip/Rolo Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" b0N5WIw4
- $479.99 $97.50
Save: 80% off
- Diamond-Cut Rope Chain Anklet 14K Yellow Gold 10" 868iTAyk
- $699.99 $95.00
Save: 86% off












