Description
Sleek and silky, this Alexandria-style 14K yellow gold anklet, in 10-inch length with lobster clasp, will be your WOW piece with strappy high heels for a night out on the town.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Width | 2.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 2.7 mm |
| Height | 2.7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Acies Wide Bangle Bracelet Blue Enamel Sterling Silver 7" KKA85CRT
- $650.00 $99.50
Save: 85% off
- Diamond Bolo Bracelet 1 carat tw Round-cut Sterling Silver 633WdZ0z
- $1,500.00 $90.00
Save: 94% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 6 ct tw Round/Baguette 14K Yellow Gold UNSLN5kC
- $3,499.99 $98.50
Save: 97% off
- Diamond Swirl Bolo Bracelet 1/10 ct tw Round Sterling Silver 5Mga0QQi
- $209.99 $94.00
Save: 55% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 8-1/2 ct tw Emerald/Round 14K White Gold fbdlM4Ud
- $10,000.00 $96.50
Save: 99% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1/2 ct tw Round 10K Rose Gold Aa5ex2jy
- $599.99 $90.50
Save: 85% off
- Natural Blue Sapphire Eye Bracelet 1/6 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" 2zOlVjOK
- $899.99 $97.00
Save: 89% off
- Italia D'Oro Diamond-Cut Bolo Bracelet 14K Yellow Gold w4aeHJbs
- $999.99 $91.00
Save: 91% off












