Description
Keep your collegiate pride close to your heart with this meaningful Auburn University anklet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 10 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 10 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 12 ct tw Round 14K Yellow Gold 7.25" rCjNPccP
- $15,999.99 $95.50
Save: 99% off
- University of North Carolina Leather Bracelet Sterling Silver 7" nHlroe5E
- $109.99 $87.99
Save: 20% off
- Rope Chain Bracelet Sterling Silver wIlDjgBJ
- $49.99 $39.99
Save: 20% off
- Textured Cross Anklet 14K Yellow Gold 9" oKAigs9T
- $399.99 $92.50
Save: 77% off
- Diamond-Cut Beaded Station Bracelet 14K Rose Gold 7.5" Adj. IPoN1qNz
- $349.99 $96.00
Save: 73% off
- Pave Curb Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" qstKT4uf
- $1,499.99 $95.00
Save: 94% off
- Shy Creation Diamond Pave Curb Bracelet 4 ct tw Round 14K Tri-Tone Gold 7" SC55010320 gZkaqmVa
- $9,990.00 $97.50
Save: 99% off
- John Hardy Classic Chain Station Pull Through Bracelet , Silver, Gemstone, Medium - Large 6R1x65OD
- $895.00 $92.00
Save: 90% off












