Description
Classy and sophisticated, this Mariner link chain is perfect alone or layered with others. Fashioned in sterling silver, the 9-inch chain secures in place with a lobster clasp and is approximately 3.15mm wide.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Mariner |
| Bracelet Width | 3.15 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 3.15 mm |
| Height | 3.15 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Mariner |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Mixed Chain & Woven Green Leather Bracelet Sterling Silver 8" 7v1zRa9z
- $332.00 $96.00
Save: 71% off
- Italia D'Oro Herringbone Bracelet 14K Yellow Gold EN5rJUfu
- $399.99 $96.00
Save: 76% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Rose Gold 8.5" F7Y5z2DI
- $3,999.99 $95.50
Save: 98% off
- Marco Dal Maso Men's Mixed Chain & Woven Brown Leather Bracelet Sterling Silver 8" JJ6Q4GDM
- $332.00 $95.00
Save: 71% off
- John Hardy Classic Chain Bolo Bracelet Sterling Silver mNUUwgkx
- $650.00 $90.00
Save: 86% off
- Marco Dal Maso Men's Warrior Link Bracelet Sterling Silver 8" pNIJWmrZ
- $437.00 $91.00
Save: 79% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1/2 ct tw Round 10K White Gold Fshg9VVR
- $599.99 $93.50
Save: 84% off
- Hinged Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" Zmpmd1kv
- $1,499.99 $92.00
Save: 94% off












