Description
Two dynamic ribbons cross one another in this stylish women's hinged bangle bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7-inch bracelet secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Width | 7.4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 7.4 mm |
| Height | 7 mm |
| Clasp Type | Box |
Recommended Products
- Cultured Pearl Strand Bracelet 14K Yellow Gold 6Gw2SMUY
- $199.99 $97.50
Save: 51% off
- Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Baguette 14K Two-Tone 7" 3bX7WMyc
- $7,699.99 $93.00
Save: 99% off
- Diamond Bracelet 1-1/2 ct tw Round-cut Sterling Silver jaUWmtM8
- $2,299.99 $98.50
Save: 96% off
- John Hardy Legends Naga Station Bracelet in Silver, Small 2M78WnhA
- $325.00 $99.00
Save: 70% off
- John Hardy Classic Chain Pull Through Bracelet, Silver, Hammered Gold, Medium - Large gVk3S3jJ
- $495.00 $94.50
Save: 81% off
- Butterfly Anklet 1/20 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold 8x0tJ66r
- $699.99 $91.00
Save: 87% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 12 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" srIcMhFg
- $7,499.99 $98.00
Save: 99% off
- North Carolina State University Anklet Sterling Silver 9" Lu7RBEqb
- $99.99 $79.99
Save: 20% off












