Description
Meaningful infinity symbols are accentuated by dynamic diamond-cut pattering in this dazzling women's bracelet. Fashioned in 14K two-tone gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 5 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- Ohio State University Anklet Sterling Silver 9" WhkdRd9W
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Pesavento DNA Spring Bangle Bracelet Sterling Silver/Ruthenium-Plated EdV1ZI8H
- $100.50 $80.40
Save: 20% off
- Men's Link ID Bracelet 14K Yellow Gold 10.0mm 8" VMxdYIKl
- $2,599.99 $97.50
Save: 96% off
- Link Bracelet 14K Yellow Gold 8" gsZxFLnC
- $1,399.99 $94.00
Save: 93% off
- Men's Diamond Bracelet 2-3/4 ct tw Round/Baguette 10K White Gold 8.5" X8dcg3nv
- $5,999.99 $90.50
Save: 98% off
- Natural Pink Sapphire Bracelet 14K Rose Gold 2QopO7ZQ
- $3,499.99 $91.50
Save: 97% off
- Curb Chain Anklet 14K Yellow Gold 10" RiELcQmH
- $449.99 $90.00
Save: 80% off
- Rope Bracelet Sterling Silver SeNLEQoP
- $199.99 $94.50
Save: 53% off












