Description
A meaningful interlocking circles shimmer elegantly in the center of this fabulous women's bolo bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the cable chain secures in place with a bolo clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 17 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 17 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Bolo |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Wrap Bracelet Stainless Steel Leather VzYrC3sC
- $39.99 $31.99
Save: 20% off
- Pave Curb Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" JSEdyf6o
- $999.99 $99.00
Save: 90% off
- Lab-Created Ruby Bracelet 1/8 ct tw Diamonds Sterling Silver nrokYBUT
- $399.99 $97.00
Save: 76% off
- Paperclip Chain Necklace/ Set Yellow Ion-Plated Stainless Steel 18" qs9Ot3mc
- $139.00 $97.00
Save: 30% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round-cut Sterling Silver A0i2n7OG
- $629.99 $95.00
Save: 85% off
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Reversible Bracelet, Silver, 18K Gold, Large itlJP3Ss
- $2,850.00 $90.00
Save: 97% off
- Textured Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 8G787oOc
- $1,499.99 $98.50
Save: 93% off
- Quincea?era Bracelet 14K Two-Tone Gold 6.25" VxNDTthC
- $599.99 $90.00
Save: 85% off













