Description
A bold statement of faith, a meaningful cross is trimmed in stylish brushed stainless and comes with a matching curb bracelet in this dynamic men's set. Fashioned in stainless steel, the 24-inch box chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Setting Only | No |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion Necklace |
| Necklace Length | 24 inches |
| Necklace Extender Length | null |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Box |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 55 mm |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | J-BS7601/SS/BS |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 55 mm |
| Height | 29 mm |
Recommended Products
- John Hardy Pusher Bracelet Sterling Silver - XL AlS5lnK1
- $1,100.00 $92.50
Save: 92% off
- Palm Tree Anklet Sterling Silver 9 Length QpVU4gQw
- $49.99 $39.99
Save: 20% off
- Paw Print Bracelet Sterling Silver lPMhhpAU
- $129.99 $94.50
Save: 27% off
- Heart Center Bolo Bracelet 14K Rose Gold kTdhNgUC
- $299.99 $93.00
Save: 69% off
- Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 8" Length tuyluIaX
- $1,399.99 $91.50
Save: 93% off
- Men's Curb Chain Bracelet Sterling Silver 8.5" NZFzTXW8
- $179.99 $94.00
Save: 48% off
- Anchor Chain Anklet Sterling Silver 3vcCYsgw
- $59.99 $47.99
Save: 20% off
- John Hardy Classic Chain Lab-Created Ruby Bolo Bracelet Sterling Silver, Medium-Large uBpuJnCt
- $1,295.00 $95.00
Save: 93% off
















