Description
Stunning pink freshwater cultured pearls dominate lustrous stations along the circumference of this striking women's bracelet. Fashioned in 14K rose gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a fancy clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | Pearl |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 9 X 9.5 |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Fancy |
| Bracelet Chain Type | Bead |
| Bracelet Width | 9 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 9 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Fancy |
| Chain Type | Bead |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 2 ct tw Round 10K Yellow Gold 7.25" 46MwC4MH
- $3,999.99 $90.50
Save: 98% off
- Heartbeat Bracelet 1/10 ct tw Diamonds Sterling Silver/10K Gold WSrJhLCa
- $399.99 $96.00
Save: 76% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 5 ct tw Round 14K Yellow Gold ZX8bVp8Z
- $5,250.00 $91.00
Save: 98% off
- Heart Anklet 14K White Gold 10-inch Length x0AiwFIJ
- $349.99 $98.50
Save: 72% off
- Men's Link ID Bracelet 14K White Gold 10.0mm 8" pVNqSwA7
- $2,599.99 $90.50
Save: 97% off
- Double Curb Link Bracelet 10K Yellow Gold 8.5" Length T6x6L1sZ
- $699.99 $99.00
Save: 86% off
- John Hardy Bamboo Wrap Bracelet in Silver, Medium dAx6fa4M
- $450.00 $95.00
Save: 79% off
- Auburn University Anklet Sterling Silver 9" PBOG1lmQ
- $99.99 $79.99
Save: 20% off












