Description
Striking pink freshwater cultured pearls dominate lustrous stations along the circumference of this stunning women's cuff bracelet, fashioned in 14K rose gold.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | Pearl |
| Stone Size | 9.00 X 10.00 |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 6 x 10 |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Cuff |
| Bracelet Width | 9 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 9 mm |
| Height | 9 mm |
Recommended Products
- Polished Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 8" IkX7HQ08
- $2,999.99 $91.00
Save: 97% off
- Diamond Bracelet 3 ct tw Round/Baguette 14K White Gold OHahBGYD
- $5,499.99 $99.00
Save: 98% off
- Diamond Bracelet 1/4 ct tw Round-cut Sterling Silver ZEZO7oue
- $599.99 $91.00
Save: 85% off
- Notre Dame University Bar Bolo Bracelet Sterling Silver 9" CDWDUPvp
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Love Anklet 14K Yellow Gold 10" ZlQg9X6p
- $899.99 $95.00
Save: 89% off
- Diamond Bracelet 1/3 ct tw Round-cut Sterling Silver v1w0w2n7
- $399.99 $95.50
Save: 76% off
- Bangle Bracelet 14K White Gold 7 Length fwvo3hFL
- $429.99 $93.50
Save: 78% off
- Marco Dal Maso Men's Smooth Black Leather Double Wrap Bracelet Sterling Silver 16" pZsOVNLG
- $197.00 $96.00
Save: 51% off












