Description
A plume of lustrous flowers are lined edge-to-edge in this playful women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.25-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 10 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 10 mm |
| Height | 7.25 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- Weave Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" FQ4p3tll
- $2,499.99 $98.00
Save: 96% off
- Wave Bolo Bracelet 1/2 ct tw Diamonds 10K Tri-Color Gold 0diZOi6J
- $1,299.99 $94.50
Save: 93% off
- Adjustable Bangle Sterling Silver jIfhFXYn
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- John Hardy Classic Chain Station Bracelet Black Sapphire Sterling Silver 7urZD4bl
- $595.00 $99.50
Save: 83% off
- Marco Dal Maso Men's Woven Blue Leather Bracelet Sterling Silver 8" EZ2R0ukh
- $190.00 $98.00
Save: 48% off
- Scripted Monogram Bracelet ikj3DAOb
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Men's High-Polish Link Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" hrddnu7A
- $3,099.99 $90.50
Save: 97% off
- Blue Topaz Bracelet Sterling Silver V9wfVhmr
- $349.99 $91.50
Save: 74% off












