Description
Elegant oval-shaped links are embellished with distinctive white enamel in this sophisticated women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch chain secures in place with a lobster clasp. From the Italia D'Oro Colori Costa Collection.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Enamel |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 10.3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 10.3 mm |
| Height | 3.3 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Infinity Bracelet 1/15 ct tw Diamonds Sterling Silver/10K Gold 1uPeQ3sO
- $189.99 $91.00
Save: 52% off
- Beaded Station Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" Adj. far8m1fT
- $229.99 $94.00
Save: 59% off
- Marco Dal Maso Men's Black Diamond Accent Bracelet Red Enamel/Sterling Silver 8" GKtfZMO5
- $264.00 $90.00
Save: 66% off
- Diamond Bracelet 1/20 ct tw Round Sterling Silver gRrGaKgS
- $199.99 $97.50
Save: 51% off
- Franco Link Chain Bracelet 10K Yellow Gold auCp8KBz
- $750.00 $99.50
Save: 87% off
- Men's Link Bracelet Stainless Steel/Tungsten 7X4OKNwS
- $129.99 $91.00
Save: 30% off
- Beaded Station Bracelet 14K Rose Gold 7.5" Adj. BTudXKs2
- $229.99 $95.50
Save: 58% off
- Shy Creation Diamond Bangle 1/2 carat tw Round 14K White Gold SC55002255ZS CL3L7moa
- $2,395.00 $98.00
Save: 96% off














