Description
Dynamic round mesh links wrap around the length of this glamorous women's fancy link bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.25-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 2.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 2.7 mm |
| Height | 7.25 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Men's Beveled Curb Bracelet 14K Yellow Gold 12.0mm 8" EWSci51m
- $11,999.99 $94.50
Save: 99% off
- Marco Dal Maso Men's Natural Red Sapphire Bracelet Ivory Enamel Sterling Silver 8" 3V4Zjw3v
- $218.00 $92.50
Save: 58% off
- Stella Valle Letter U Bangle Bracelet 18K Gold-Plated Brass 7jVsKSgM
- $39.20 $31.36
Save: 20% off
- Heart Bolo Bracelet 10K Yellow Gold B90HqNG0
- $249.99 $92.50
Save: 63% off
- Men's High-Polish Link Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" hrddnu7A
- $3,099.99 $90.50
Save: 97% off
- Diamond Tennis Bracelet 3-1/2 ct tw Round 14K White Gold ALBzkLZu
- $3,799.99 $98.50
Save: 97% off
- Lab-Created Diamond Bracelet 5 ct tw Round 14K White Gold WzU4uUcg
- $5,250.00 $92.00
Save: 98% off












