Description
Delicate circular links entwine together in this glamorous fancy link bracelet. Fashioned in 14K two-tone gold, the 8.25-inch chain secures in place with a spring ring clasp and the links are approximately 8.0mm wide.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 11.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.25 inches |
| Width | 11.5 mm |
| Height | 8.25 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- High-Polish Bangle Bracelet 10K Yellow Gold 7" nV4GOJC0
- $999.99 $99.50
Save: 90% off
- Lab-Created Ruby Anklet Diamond Accents 10K Yellow Gold RSBwNQf9
- $599.99 $99.00
Save: 83% off
- Le Vian Diamond Bracelet 4 ct tw 14K Strawberry Gold p4tvIFjr
- $19,898.00 $93.50
Save: 100% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 2 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" 9VlLqHxZ
- $1,199.99 $96.00
Save: 92% off
- Hinged Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 8 Length v3dBIg7e
- $4,299.99 $91.50
Save: 98% off
- Diamond Cut Beaded Bracelet 14K White Gold 9arv4XFA
- $1,199.99 $99.50
Save: 92% off
- Diamond Bracelet 2 ct tw Round-cut 14K Two-Tone Gold ebh4YU9z
- $4,199.99 $95.50
Save: 98% off
- Puffy Heart Station Bracelet 14K Yellow Gold 6.8" Adj. 64SVhZO0
- $359.99 $98.00
Save: 73% off












