Description
High-polish mariner-inspired links joint together gracefully in this versatile women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 4.94 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 4.94 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Le Vian Diamond Bangle Bracelet 1 ct tw Round 14K Strawberry Gold P3zTYoJb
- $3,009.99 $96.50
Save: 97% off
- John Hardy Dot Bracelet in Silver, Large 8HUCjScH
- $495.00 $98.00
Save: 80% off
- Diamond Tennis Bracelet 5 ct tw Round-cut 14K White Gold L1zPPMst
- $9,999.99 $95.50
Save: 99% off
- Marco Dal Maso Men's Red Leather Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" 69lp4xS5
- $363.00 $93.50
Save: 74% off
- Shy Creation Diamond Paperclip Bracelet 1-3/8 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" SC55021639 OpxjCmEu
- $3,790.00 $90.50
Save: 98% off
- Le Vian Chocolate Diamond Bracelet 1-1/2 ct tw Diamonds 14K Strawberry Gold 1KQRo3kD
- $2,309.99 $90.50
Save: 96% off
- Men's Link Bracelet Black/Gold Ion-Plated Stainless Steel 2WKHNb4b
- $129.99 $95.00
Save: 27% off
- Lab-Created Opal Anklet Sterling Silver 9" IyTCfZQE
- $69.99 $55.99
Save: 20% off












