Description
Dynamic high-polish disks punctuate the length of this fashionable anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 9-inch cable chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 5.8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 5.8 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Diamond Bracelet 1/15 ct tw Round-cut Sterling Silver 8vOt6fiY
- $129.99 $90.50
Save: 30% off
- Twisted Hinged Bangle Bracelet 14K White Gold 7.5" d0qsqII1
- $1,399.99 $95.00
Save: 93% off
- Concentric Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 8" Length P6txec1T
- $1,449.99 $91.50
Save: 94% off
- Le Vian Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw 14K Strawberry Gold 1sPlEMeb
- $3,499.99 $99.00
Save: 97% off
- Figaro Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8" Bhxc1Fl9
- $699.99 $92.00
Save: 87% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw 10K Two-Tone Gold AWqVgT4c
- $3,359.99 $97.00
Save: 97% off
- Heart Anklet 14K Yellow Gold 10" 3IS1KhBS
- $799.99 $95.00
Save: 88% off












