Description
A refined compass design brightens a center station in this alluring women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7-inch cable chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 13.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 13.5 mm |
| Height | 13.5 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- John Hardy Legends Naga Station Bracelet in Silver, Small 2M78WnhA
- $325.00 $99.00
Save: 70% off
- Heart Charm Bracelet 10K Yellow Gold 7.25" Length txE1RJW8
- $399.99 $99.00
Save: 75% off
- Heart Anklet 14K Yellow Gold oQ4A9ucI
- $399.99 $93.00
Save: 77% off
- John Hardy Classic Chain Cuff Bracelet Natural Spinel & Natural Black Sapphire Sterling Silver, Medium WCdFwAOh
- $1,195.00 $90.00
Save: 92% off
- Marco Dal Maso Men's Double Wrap Mixed Chain & Woven Green Leather Bracelet Sterling Silver 8" c7N6lmvN
- $409.00 $94.00
Save: 77% off
- Polished Bangle Bracelet 14K Rose Gold 7" NjWKX4Tf
- $949.99 $96.00
Save: 90% off
- LALI Jewels Cultured Freshwater Pearl Bracelet 14K Yellow Gold lzByZGyT
- $179.99 $92.50
Save: 49% off
- Textured Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 8G787oOc
- $1,499.99 $98.50
Save: 93% off












