Description
Bold and stylish, this 8.5-inch curb chain bracelet brings distinction to any outfit and pairs elegantly with other bracelets (sold separately). Crafted of 14K yellow gold, the chain secures with a lobster clasp and is approximately 6.7mm in width
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 6.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 6.7 mm |
| Height | 6.7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Aquamarine Bracelet Diamond Accents Sterling Silver NWmxJJhh
- $499.99 $96.00
Save: 81% off
- Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold 7" cupWTTWh
- $3,299.99 $91.50
Save: 97% off
- Polished Popcorn Bangle Bracelet Sterling Silver 7.5" DHja9V72
- $229.99 $97.00
Save: 58% off
- Stella Valle Color Bangle Bracelet Red Matte Ceramic Over Brass 4ocxpSIz
- $44.00 $35.20
Save: 20% off
- High-Polish Anchor Link Chain Bracelet 14K Two-Tone Gold 8.25" tRusP3nx
- $2,999.99 $95.50
Save: 97% off
- Polished Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" kfMvp1Ce
- $719.99 $98.50
Save: 86% off
- Diamond Bracelet 4 carat tw Round-cut 14K White Gold E1uxTyy0
- $4,199.99 $92.00
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain 10.5MM Bracelet in Silver with Diamonds, Large eWIxDUDO
- $2,795.00 $96.00
Save: 97% off












