Description
Substantial and stylish, this 8.5-inch curb chain bracelet brings distinction to any outfit and pairs elegantly with other bracelets (sold separately). Crafted of 14K yellow gold, the chain secures with a lobster clasp and is approximately 4.95mm in width
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 4.95 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 4.95 mm |
| Height | 4.95 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Seven-Row Slip-on Bangle Sterling Silver k73dqn2s
- $149.99 $96.50
Save: 36% off
- Shy Creation Diamond Paperclip Bracelet 1-3/8 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" SC55021639 OpxjCmEu
- $3,790.00 $90.50
Save: 98% off
- Heart Center Bolo Bracelet 14K Rose Gold kTdhNgUC
- $299.99 $93.00
Save: 69% off
- Rolo Chain Bracelet 14K White Gold 7.25" UpRdXyhA
- $599.99 $99.50
Save: 83% off
- Diamond Bangle Bracelet 1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" Qfzx2bfR
- $3,299.99 $99.50
Save: 97% off
- Le Vian Chocolate Diamond Bolo Bracelet 6 ct tw 14K Honey Gold dzIRCemX
- $7,999.99 $97.00
Save: 99% off
- Men's Link Chain Bracelet Blue Ion-Plated Stainless Steel HJH5FGq3
- $69.99 $55.99
Save: 20% off
- Diamond Bracelet 4 ct tw Round-cut 14K White Gold QFhWG5Ob
- $7,999.99 $94.50
Save: 99% off












