Description
A playful silhouette of a cat head punctuates the center of this playful women's bolo bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the cable chain secures in place with a bolo clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 7.1 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 7.1 mm |
| Height | 6.65 mm |
| Clasp Type | Bolo |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Figaro Link Chain Bracelet 10K Yellow Gold 9" TjtGUSGa
- $1,099.99 $90.00
Save: 92% off
- Paperclip Chain Necklace/Bracelet Set 14K Yellow Gold 24" ieAYem9z
- $1,099.99 $98.00
Save: 91% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 7/8 ct tw Round 10K Rose Gold jd9A4kCc
- $1,699.99 $95.00
Save: 94% off
- Aquamarine Bracelet Diamond Accents Sterling Silver NWmxJJhh
- $499.99 $96.00
Save: 81% off
- Marco Dal Maso Men's Green Leather Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" 572gmSAA
- $363.00 $93.50
Save: 74% off
- Marco Dal Maso Men's Ultrafine Bracelet Sterling Silver/18K Rose Gold-Plated 8" hSHMpB7U
- $244.00 $98.00
Save: 60% off
- Diamond Bracelet 1/4 ct tw Round-cut Sterling Silver ZEZO7oue
- $599.99 $91.00
Save: 85% off
- Men's Curb Link Bracelet 14K Yellow Gold 10.2mm 8" ziUJVNOi
- $7,299.99 $99.00
Save: 99% off













