Description
The lovely charm bracelet for her from the Rembrandt Charms? collection features a sterling silver heart that dangles from a 7-inch chain. The bracelet secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 17.6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 17.6 mm |
| Height | 19.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Men's Black Leather & Cultured Freshwater Pearl Bracelet Sterling Silver 8.75" uyD1qV7d
- $395.00 $92.50
Save: 77% off
- Bangle Bracelet Sterling Silver u1lTNqUS
- $219.99 $95.00
Save: 57% off
- Diamond Bracelet 1/8 ct tw Round 14K White Gold 7.5" PkdtfG86
- $1,299.99 $93.00
Save: 93% off
- Stella Valle Letter O Bangle Bracelet 18K Gold-Plated Brass JcA638yT
- $39.20 $31.36
Save: 20% off
- Pave Curb Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" dEdvbLck
- $1,999.99 $99.50
Save: 95% off
- Anklet 14K Tri-Color Gold HkqoGe5g
- $299.99 $95.00
Save: 68% off
- Diamond Bracelet 5 ct tw Princess/Marquise/Round 14K White Gold HMKT6uP3
- $10,999.99 $94.00
Save: 99% off













