Description
Put your collegiate pride on full display with this meaningful Oklahoma State University leather cord bracelet. Fashioned in sterling silver, the 7-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Rhodium |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Leather |
| Bracelet Width | 10 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 10 mm |
| Height | 24 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Leather |
Recommended Products
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 12 ct tw Round 14K White Gold 7.25" ce7NMAhq
- $15,999.99 $97.00
Save: 99% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 10K Rose Gold RIGoqhHI
- $1,599.99 $94.00
Save: 94% off
- Diamond Bracelet 1/20 ct tw Round Sterling Silver gRrGaKgS
- $199.99 $97.50
Save: 51% off
- Figaro Chain Anklet 14K White Gold 10" Ktapp2IU
- $499.99 $99.00
Save: 80% off
- John Hardy Classic Chain Natural Emerald Bolo Bracelet Sterling Silver, Small-Medium xBEzOOZr
- $1,695.00 $93.00
Save: 95% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet Sterling Silver - Medium 9YQHkiFQ
- $1,500.00 $95.50
Save: 94% off
- Diamond Bolo Bracelet 1/2 ct tw Pear/Round 10K White Gold cpnDCnOI
- $849.99 $90.50
Save: 89% off
- John Hardy Natural Onyx & Natural Hematite Men's Bracelet Sterling Silver 7.76" XlMSgnNc
- $495.00 $98.00
Save: 80% off












