Description
Translating to ᄀᄚheartᄀᄆ or ᄀᄚfeelingᄀᄆ in Balinese, Manah has a sculptural open-heart design language detailed with graphic linework. Made by hand in 100% reclaimed precious metals, this vibrant 7.4-inch sterling silver bracelet from John Hardy secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Oxidized |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.4 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Wheat |
| Bracelet Width | 18 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.4 inches |
| Width | 18 mm |
| Height | 21 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Wheat |
Recommended Products
- Heart Infinity Bracelet 1/10 ct tw Diamonds Sterling Silver 3HdAzzRa
- $169.00 $93.00
Save: 45% off
- Ohio State University Leather Bracelet Sterling Silver 7" xFuirScs
- $119.99 $95.99
Save: 20% off
- 1933 by Esquire Men's Diamond Curb Bracelet 1/5 ct tw Round 14K Yellow Gold/Sterling Silver ZTyNXFhU
- $599.00 $93.50
Save: 84% off
- Love & Kisses Anklet 14K Yellow Gold lts5lg95
- $649.99 $91.50
Save: 86% off
- Le Vian Diamond Bangle Bracelet 2-3/4 ct tw Round 14K Vanilla Gold 7" qApLHRMO
- $3,499.99 $98.00
Save: 97% off
- Diamond Bangle 3/4 ct tw Round 10K White Gold y35xc4yz
- $1,249.99 $99.50
Save: 92% off
- Textured Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold GQ6Lw0jG
- $1,499.99 $97.00
Save: 94% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 7/8 ct tw Round 10K Yellow Gold cyYI0QoL
- $1,699.99 $90.00
Save: 95% off
















