Description
Put your collegiate pride on full display with this meaningful Ohio State University leather cord bracelet. Fashioned in sterling silver, the 7-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Rhodium |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Leather |
| Bracelet Width | 16 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 16 mm |
| Height | 24 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Leather |
Recommended Products
- Men's Natural Quartz Bead Bolo Bracelet Stainless Steel T3LSY3jQ
- $179.99 $99.00
Save: 45% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold y7YXep7z
- $1,899.99 $92.50
Save: 95% off
- John Hardy Dot Bracelet in Silver, Large MDXmPup4
- $450.00 $98.50
Save: 78% off
- Italia D'Oro Pierced Bangle Bracelet 14K Yellow Gold S1N2u3pj
- $1,499.99 $94.50
Save: 94% off
- Diamond Tennis Bracelet 5 ct tw Round-cut 14K White Gold bgoQZAfF
- $5,599.99 $95.00
Save: 98% off
- Cable Chain Anklet 14K Yellow Gold 10" TeH9RjGy
- $349.99 $93.50
Save: 73% off
- Marco Dal Maso Engraved Woven Blue Leather Bracelet Sterling Silver 8" P0OHswBK
- $199.00 $94.00
Save: 53% off
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Bracelet in Silver with Diamonds, Small Ki7BeUui
- $1,100.00 $92.50
Save: 92% off












