Description
Three sensational forzentina chains combine to produce this fashion-forward women's bracelet. Crafted in 14K yellow gold, the adjustable 7-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 1.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 1.7 mm |
| Height | 1.7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- XOXO Bracelet 14K Yellow Gold r9XEspp6
- $899.99 $97.50
Save: 89% off
- Beveled Curb Chain Anklet 14K Yellow Gold 9" lTuxS1rj
- $529.99 $97.50
Save: 82% off
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small xMtqHxPW
- $750.00 $95.00
Save: 87% off
- Scripted Monogram Bracelet 0vxpYzeU
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- John Hardy Pusher Bracelet Sterling Silver - Large p7kvn3hz
- $1,100.00 $98.00
Save: 91% off
- Le Vian Chocolate Diamond Bolo Bracelet 3/4 ct tw 14K Gold cRkLuXOe
- $3,499.99 $92.50
Save: 97% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small Ie4PYmF1
- $550.00 $94.50
Save: 83% off
- Circle Bangle Sterling Silver 14K Yellow Gold Accents POpWgByM
- $499.99 $90.50
Save: 82% off












