Description
Display your collegiate pride for all to see with this meaningful Florida State University bar bolo bracelet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch bracelet secures in place with a bolo clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 5.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 5.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Clasp Type | Bolo |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Bracelet 1/6 ct tw Diamonds Sterling Silver UENPThAt
- $1,195.00 $90.50
Save: 92% off
- Link Bracelet Sterling Silver 2mWjRQvX
- $199.00 $91.50
Save: 54% off
- Italia D'Oro Men's Monaco Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" gFWjIwFq
- $2,799.99 $95.50
Save: 97% off
- John Hardy Classic Chain Natural Amethyst Bolo Bracelet Sterling Silver, Medium-Large dfb6slQU
- $795.00 $95.50
Save: 88% off
- Diamond-Cut Link Bracelet 14K White Gold 7.25" 6yhokoFV
- $599.99 $92.50
Save: 85% off
- Le Vian Diamond Bangle Bracelet 1-1/2 ct tw Round 14K Honey Gold 7" qZSqtR7l
- $3,299.99 $98.00
Save: 97% off
- John Hardy Men's Asli Classic Chain Link Bracelet Black Leather/Sterling Silver 5cf9jYKG
- $595.00 $99.00
Save: 83% off













