Description
Keep your collegiate pride close to your heart with this meaningful Florida State University anklet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 8 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Round 3.6mm Franco Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" Vn1fpxCq
- $3,499.99 $98.00
Save: 97% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 1-1/2 ct tw Round 14K White Gold Jid327xC
- $2,499.99 $94.50
Save: 96% off
- Polished Link Bracelet Sterling Silver zP6Gln3m
- $329.99 $97.00
Save: 71% off
- Kallati Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold 7.5" YA9jCQEy
- $2,499.99 $93.50
Save: 96% off
- Square Franco Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.75" Bz3TmrkR
- $1,299.99 $95.50
Save: 93% off
- Beaded Station Bracelet 14K White Gold 7.5" cf1hRxP1
- $229.99 $95.00
Save: 59% off
- Figaro Link Chain Bracelet 10K Yellow Gold 9" TjtGUSGa
- $1,099.99 $90.00
Save: 92% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Reversible Bracelet, Silver, 18K, Diamonds, Small VVoXjGpo
- $2,650.00 $92.50
Save: 97% off












