Description
Meaningful high-polish disks interlock in the center of this charming women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the hollow, 7-inch paperclip chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Paperclip |
| Bracelet Width | 20 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 20 mm |
| Height | 14.55 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Paperclip |
Recommended Products
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 1-1/8 ct tw Round 10K Yellow Gold vgMU5udd
- $1,999.99 $91.00
Save: 95% off
- Polished Mesh Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" DwZRdmkf
- $1,699.99 $92.50
Save: 95% off
- Italia D'Oro Diamond-Cut Bolo Bracelet 14K Yellow Gold w4aeHJbs
- $999.99 $91.00
Save: 91% off
- Men's Diamond & Woven Black Leather Bracelet 1/20 ct tw Round 14K White Gold 9" oU0bOLZs
- $2,500.00 $97.00
Save: 96% off
- Diamond Tennis Bracelet 2 ct tw Round 10K Yellow Gold 7.25" nelvDydU
- $3,999.99 $90.50
Save: 98% off
- Cultured Freshwater Pearl & Natural Garnet Bead Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" AVzdZtgB
- $239.99 $95.50
Save: 60% off
- Diamond Paperclip Chain Bracelet 1/15 ct tw Round 14K Yellow Gold 5.5" 7BJJkmhb
- $799.99 $92.00
Save: 88% off
- Diamond Tennis Bracelet 4 ct tw Round 14K White Gold eftMAkQk
- $6,999.99 $99.00
Save: 99% off














