Description
Stylish high-polish filigree stations punctuate the length of this striking anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 9-inch link chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 9.3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 9.3 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 5 ct tw Round-cut 14K White Gold L1zPPMst
- $9,999.99 $95.50
Save: 99% off
- Lab-Created Diamond Bracelet 10 ct tw Round 14K White Gold sehiQj8A
- $13,500.00 $96.00
Save: 99% off
- John Hardy Classic Chain Reversible Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold 6.5" j30rv8HT
- $3,100.00 $96.00
Save: 97% off
- Textured Cross Anklet 14K Yellow Gold 9" oKAigs9T
- $399.99 $92.50
Save: 77% off
- Marco Dal Maso Men's Thin Cuban Link Bracelet Sterling Silver/18K Rose Gold-Plated 8" 0a5IwHlc
- $425.00 $90.50
Save: 79% off
- Men's Diamond Bracelet 3/8 ct tw Stainless Steel/Ion-Plating Ypv7E5bn
- $699.99 $91.50
Save: 87% off
- Men's Link Chain Bracelet Blue Ion-Plated Stainless Steel HJH5FGq3
- $69.99 $55.99
Save: 20% off
- Cuff Bangle Bracelet Sterling Silver h7lgzCkb
- $249.99 $98.50
Save: 61% off












