Description
This stylish wheat chain anklet is a classic addition to your ensemble. Fashioned in lustrous 14K yellow gold, the 9-inch chain secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Wheat |
| Bracelet Width | 1.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 1.5 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Wheat |
Recommended Products
- Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 36AvCcXi
- $9,299.99 $92.00
Save: 99% off
- Diamond-Cut Satin Hinged Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" MatBnLGk
- $1,699.99 $97.50
Save: 94% off
- 1933 by Esquire Men's Natural Black Onyx Bracelet Sterling Silver UJVfW5to
- $299.00 $92.00
Save: 69% off
- Hinged Prism-Cut Bangle Bracelet 10K Yellow Gold TM9ZPT40
- $950.00 $98.50
Save: 90% off
- Bangle Bracelet 10K Rose Gold 6IOlruqO
- $399.99 $94.50
Save: 76% off
- Fancy Rectangle Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 491M0tKE
- $599.99 $98.50
Save: 84% off
- Bracelet Sterling Silver MklAafSt
- $149.99 $95.00
Save: 37% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 12 ct tw Round 14K White Gold 7.25" ce7NMAhq
- $15,999.99 $97.00
Save: 99% off












