Description
Dynamic rolo links entwine with dazzling hollow paperclip links to form this exceptional women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 7.5-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Paperclip |
| Bracelet Width | 3.8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 3.8 mm |
| Height | 3.8 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Paperclip |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Silver with Diamonds, Large ZIdiatqv
- $1,450.00 $95.00
Save: 93% off
- Double Link Charm Bracelet Sterling Silver yr8CFmSQ
- $199.99 $95.00
Save: 52% off
- Bead, Paperclip & Mirror Chain Bracelet Set 14K Yellow Gold 7.25" hTcXTi2c
- $799.99 $98.50
Save: 88% off
- Rolo Link Bracelet 14K Yellow Gold 4PJAKNbb
- $579.99 $97.50
Save: 83% off
- Diamond-Cut Valentino Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 980zHxsP
- $259.99 $93.50
Save: 64% off
- Bismark Chain Bracelet 14K White Gold 7.5" Length ovWJ5eYh
- $799.99 $95.50
Save: 88% off
- Oval Mirror Link Anklet 14K Yellow Gold KTIDxCrf
- $249.99 $98.00
Save: 61% off
- Men's Curb Necklace & Bracelet Set Gold-Plated Stainless Steel ERITestq
- $99.99 $79.99
Save: 20% off














