Description
Keep your collegiate pride close to your heart with this meaningful Clemson University anklet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 10 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 10 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Men's Diamond Bracelet 1-1/3 ct tw Princess 10K Yellow Gold c7Sz8JaD
- $2,309.99 $99.50
Save: 96% off
- Diamond Bolo Bracelet 1 ct tw Round 14K Rose Gold qCnIc2cG
- $2,499.99 $90.00
Save: 96% off
- Interlocking Circle Sterling Silver Bracelet 7.5 Length v3YLbl6r
- $74.99 $59.99
Save: 20% off
- Italia D'Oro Triangle Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" EvTSPNMh
- $699.99 $94.00
Save: 87% off
- Polished Curb Chain Bracelet 14K Yellow Gold 10.6mm eV8mbuKB
- $7,999.99 $97.50
Save: 99% off
- Hinged Bangle Bracelet 14K Yellow Gold YQWLXMiL
- $4,999.99 $98.50
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Blackened Silver, Small sy9Gl5aQ
- $825.00 $96.50
Save: 88% off
- Men's Link Chain Bracelet Gold Ion-Plated Stainless Steel OdhCQ5Q0
- $149.99 $97.50
Save: 35% off












