Description
Display your collegiate pride for all to see with this meaningful Clemson University bar bolo bracelet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch bracelet secures in place with a bolo clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 5.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 5.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Clasp Type | Bolo |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Curb Chain Anklet 14K Yellow Gold 9" LfAU52j0
- $429.99 $99.50
Save: 77% off
- Diamond Bracelet 1/20 ct tw Round-cut Sterling Silver BxlUBVJj
- $189.99 $94.00
Save: 51% off
- Flat Figaro Anklet 14K Yellow Gold 9" RbEQPil0
- $349.99 $90.00
Save: 74% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet Garnet Black Sapphire Sterling Silver PArVsRJg
- $750.00 $97.00
Save: 87% off
- Men's Anchor Link Bracelet 14K Yellow Gold 5.1mm 8.5" Kv3FHmpW
- $2,999.99 $99.00
Save: 97% off
- Stackable Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 8" byucrZpz
- $529.99 $94.00
Save: 82% off
- Diamond Tennis Bracelet 5 ct tw Round 14K White Gold tXZ0qCBj
- $8,250.00 $95.50
Save: 99% off
- Diamond Bangle Bracelet 1 ct tw Round/Baguette 14K White Gold 7" MSV8n5b4
- $3,499.99 $90.00
Save: 97% off













