Description
Bold pave curb links join in this classic bracelet. Fashioned in 14K yellow gold with white rhodium finish, the 8.5-inch link chain secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Rhodium |
Gold Karat | 14K |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 11.3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 11.3 mm |
| Height | 11.3 mm |
| Clasp Type | Box |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Round 14K Yellow Gold tbPfV2E5
- $5,850.00 $97.00
Save: 98% off
- Marco Dal Maso Men's Woven Green Leather Double Wrap Bracelet Sterling Silver 16" QA1DFxtu
- $197.00 $94.00
Save: 52% off
- Natural Ruby Bangle Bracelet 1/10 ct tw Diamonds 14K White Gold OWhwPHxb
- $2,099.99 $98.00
Save: 95% off
- John Hardy Cultured Freshwater Pearl Bead Bracelet Sterling Silver, Medium-Large RG2DhoZP
- $495.00 $93.00
Save: 81% off
- Diamond Letter N Bracelet 1/10 ct tw Round 10K Yellow Gold 2gLft26R
- $299.99 $98.00
Save: 67% off
- XOXO Bracelet 14K Yellow Gold r9XEspp6
- $899.99 $97.50
Save: 89% off
- Men's Tiger Eye Quartz Bolo Bracelet Rose-Tone Stainless Steel 816uU2Qw
- $149.99 $92.50
Save: 38% off
- Auburn University Anklet Sterling Silver 9" PBOG1lmQ
- $99.99 $79.99
Save: 20% off













