Description
Bold pave curb links join ly in this classic bracelet. Fashioned in 14K yellow gold with white rhodium finish, the 8.5-inch link chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Rhodium |
Gold Karat | 14K |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 5.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 5.7 mm |
| Height | 5.7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Link Bracelet 14K White Gold 7.5" NxmLLD2x
- $849.99 $94.50
Save: 89% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Diamonds, Large C8zBAEuV
- $2,795.00 $96.50
Save: 97% off
- Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold qgVab0eM
- $1,999.99 $99.50
Save: 95% off
- 1933 by Esquire Pebble Link Chain Bracelet Sterling Silver FM6HBiH9
- $750.00 $91.50
Save: 88% off
- Natural Garnet Tennis Bracelet 10K Yellow Gold 4mm 7" ug30KuxT
- $699.99 $90.00
Save: 87% off
- Shy Creation Diamond Pave Bangle Bracelet 3-5/8 ct tw Round 14K White Gold SC55010777V3ZS EkkvcBQC
- $9,600.00 $97.50
Save: 99% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 7/8 ct tw Round 10K Yellow Gold oxv5xyZ2
- $799.99 $97.50
Save: 88% off
- Scripted Monogram Bracelet wm07kCip
- $99.99 $79.99
Save: 20% off













