Description
Bold pave curb links join ly in this classic bracelet. Fashioned in 14K yellow gold with white rhodium finish, the 8.5-inch link chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Rhodium |
Gold Karat | 14K |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 4.6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 4.6 mm |
| Height | 4.6 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Men's Station Bracelet Black Leather/Stainless Steel 8.5" kR5euBIV
- $139.99 $98.50
Save: 30% off
- Cultured Freshwater Pearl Station Anklet 14K Yellow Gold 9" 2lBfAEUz
- $249.99 $97.50
Save: 61% off
- Scripted Monogram Bracelet ikj3DAOb
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Large yKZFqjoy
- $595.00 $97.50
Save: 84% off
- Diamond Bracelet 1 ct tw Round 10K Rose Gold MoQAAkQj
- $1,399.99 $93.00
Save: 93% off
- Disk Anklet 14K Yellow Gold 9" GFPO2Cna
- $329.99 $94.00
Save: 72% off
- Shy Creation Diamond Bangle Bracelet 1-1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold SC55021370ZS EVjV1jGv
- $7,980.00 $99.50
Save: 99% off
- Clemson University Anklet Sterling Silver 9" oPiwOroR
- $99.99 $79.99
Save: 20% off













