Description
Bold pave curb links join this classic bracelet. Fashioned in 14K yellow gold with white rhodium finish, the 8.5-inch link chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Rhodium |
Gold Karat | 14K |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 7 mm |
| Height | 7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Polished Mesh Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" DwZRdmkf
- $1,699.99 $92.50
Save: 95% off
- Cuff Bracelet Sterling Silver b8BiNy9K
- $179.99 $92.00
Save: 49% off
- Italia D'Oro Rolo Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" DKNWOdft
- $629.99 $91.00
Save: 86% off
- Men's Black Cultured Freshwater Pearl Bracelet Sterling Silver 9" kUozDoLE
- $150.00 $96.00
Save: 36% off
- Men's Woven Bracelet Brown Leather Stainless Steel 8.5" inAMi310
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- Stella Valle Letter O Bangle Bracelet 18K Gold-Plated Brass JcA638yT
- $39.20 $31.36
Save: 20% off
- Domed Omega Bracelet 14K Yellow Gold 7" 6.0mm Rjzc2AKL
- $2,200.00 $97.00
Save: 96% off













