Description
Fashioned in versatile 14K yellow gold, this 8.75-inch square Franco link bracelet is perfect for a bold layered look. The semi-solid chain is approximately 4.4mm wide and secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.75 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 4.4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.75 inches |
| Width | 4.4 mm |
| Height | 4.4 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Ulysses Men's Wide Bracelet Sterling Silver 8" etwPkAC7
- $469.00 $95.00
Save: 80% off
- John Hardy Curb ID Bracelet Bronze/Sterling Silver - Extra Large J2IC2VcK
- $1,195.00 $94.00
Save: 92% off
- Diamond Bracelet 3 ct tw Round-cut 14K Two-Tone Gold XM0vLJ2S
- $5,499.99 $93.50
Save: 98% off
- Diamond Double Row Tennis Bracelet 4 ct tw Round 14K White Gold 7" Xn8ay6Uj
- $6,999.99 $97.00
Save: 99% off
- Italia D'Oro Herringbone Bracelet 14K Yellow Gold EN5rJUfu
- $399.99 $96.00
Save: 76% off
- Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 7 Length BxppaOC3
- $5,499.99 $99.00
Save: 98% off
- Butterfly Anklet 1/20 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold 8x0tJ66r
- $699.99 $91.00
Save: 87% off
- North Carolina State University Anklet Sterling Silver 9" Lu7RBEqb
- $99.99 $79.99
Save: 20% off













