Description
High-polish flat curb links entwine together to form this stylish women's anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 10-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 2.6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 2.6 mm |
| Height | 2.6 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Paperclip Chain Necklace/Bracelet Set 14K Yellow Gold 18" vQtyJouA
- $899.99 $97.00
Save: 89% off
- Butterfly Anklet 1/20 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold 8x0tJ66r
- $699.99 $91.00
Save: 87% off
- Diamond Bracelet 1/15 ct tw Round-cut Sterling Silver 8vOt6fiY
- $129.99 $90.50
Save: 30% off
- Bangle Bracelet Sterling Silver/14K Gold CSQ1vieB
- $199.99 $96.00
Save: 52% off
- Diamond Bangle Bracelet 1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" Qfzx2bfR
- $3,299.99 $99.50
Save: 97% off
- Diamond Station Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold 2skgmNEM
- $1,699.99 $98.00
Save: 94% off
- Men's Curb Chain Bracelet 14K Yellow Gold 9.7mm 8" PpYIqaGn
- $6,399.99 $93.50
Save: 99% off
- Men's Curb Link Bracelet 14K Yellow Gold 11.0mm 8.25" OyD9nEbI
- $8,299.99 $96.50
Save: 99% off












