Description
This stylish curb chain anklet is a classic addition to your ensemble. Fashioned in lustrous 14K yellow gold., the 9-inch chain secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 3.35 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 3.35 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Men's Brushed Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 8.5" CHUMFD4q
- $4,999.99 $90.00
Save: 98% off
- Starfish Anklet 1/20 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold O9Sol6eu
- $699.99 $98.50
Save: 86% off
- Textured Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 8G787oOc
- $1,499.99 $98.50
Save: 93% off
- Domed Omega Bracelet 14K Yellow Gold 7" 6.0mm Rjzc2AKL
- $2,200.00 $97.00
Save: 96% off
- Men's Diamond Bracelet 1/3 ct tw Round Sterling Silver sOCsHjeG
- $1,000.00 $94.50
Save: 91% off
- Woven Bangle Bracelet Sterling Silver 3xO8opss
- $179.99 $90.50
Save: 50% off
- Bangle Bracelet 14K Yellow Gold qMAJ6tGW
- $3,999.99 $95.50
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small UW8C2F9i
- $995.00 $99.50
Save: 90% off












