Description
High-polish flat links entwine together to form this stylish women's figaro chain anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 10-inch chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 1.9 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 1.9 mm |
| Height | 1.9 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Pesavento DNA Spring Bracelet Sterling Silver/Ruthenium-Plated CzOxddam
- $385.00 $98.00
Save: 75% off
- Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw Round-cut 14K White Gold ZuqGe21G
- $3,360.00 $93.50
Save: 97% off
- Box Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" Jq9H3c9u
- $2,499.99 $93.00
Save: 96% off
- Blue & White Lab-Created Sapphire Bolo Bracelet Sterling Silver 80xGj3a3
- $199.99 $94.00
Save: 53% off
- Diamond Tennis Bracelet 10 ct tw Round 14K White Gold 7" dQhVguKu
- $15,999.99 $99.00
Save: 99% off
- Marco Dal Maso Men's Warrior Link Bracelet Sterling Silver 8" pNIJWmrZ
- $437.00 $91.00
Save: 79% off
- John Hardy Men's Classic Chain Bracelet Sterling Silver - Medium uZ89RSv3
- $1,100.00 $90.00
Save: 92% off
- Heart Anklet 1/20 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold LPTldqHR
- $699.99 $90.50
Save: 87% off












